Stilingų britiškų „Mini“ automobilių gamintoja „BMW Group“ pranešė išplėsianti penktos kartos „Mini Cooper“ versijų gamą. Praėjusiais metais pristatęs elektrinę versiją, dabar gamintojas žada į rinką išleisti du benzininius modelius – „Mini Cooper C“ bei „Mini Cooper S“.

Naujieji „Mini Cooper“ trejų durų modeliai, kaip ir jų pirmtakai, pasižymės ilga ratų baze bei mažomis iškyšomis priekyje ir gale. Naujo modelio priekyje išskirtinis elementas – naujos aštuonkampio formos grotelės. Čia pat, tarp oro įsiurbimo angų, yra sumontuotas mažiausias „BMW Group“ sukurtas radaras. Iš viso „Mini Cooper“ turės net 12 įvairių ultragarsinių jutiklių.

Jau standartinėje komplektacijoje „Mini Cooper“ turės horizontalius LED dienos žibintus. Dizaino išraiškingumą dar labiau sustiprina trys pasirenkami priekinių LED dienos žibintų šviesos signalai ir naujo dizaino matriciniai galiniai žibintai.

Vikrūs, bet taupūs

Naujieji „Mini Cooper” bus itin smagūs vairuoti, o saugumą ir komfortą užtikrins dinamiškam važiavimui pritaikyta pakaba bei amortizacijos sistema, taip pat „Mini“ būdingas tikslus vairo mechanizmas bei galingi stabdžiai.

S raide žymimo sportiškojo „Mini Cooper S“ ratus suks 150 kW/204 AG keturių cilindrų variklis, išvystantis maksimalų 300 nM sukimo momentą. Su šiuo agregatu „Cooper S“ nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgės per 6,6 sek., o 100 km automobilis sunaudos 6,1-6,7 litro degalų.

Tuo tarpu C raide „Mini“ žymi bazinį modelį, nors ir jis bus itin vikrus. Po „Cooper C“ variklio dangčiu – 115 kW/156 AG trijų cilindrų agregatas. Jis bus taupesnis – 100 km įveikti reikės 5,9-6,5 litro benzino, o 100 km/val. greitį išvystys per 7,7 sekundės.

Skaitmenizacijos sprendimų gausa

Minimalistinį „Mini Cooper“ salono interjerą įkvėpė klasikiniai „Mini“ modeliai. Šiame modelyje montuojamas naujo dizaino vairas, skiriamuoju „Mini“ bruožu tapusi valdymo mygtukų juosta, dviejų atspalvių tekstilinė prietaisų skydelio apdaila bei pagrindinis elementas – apvalus OLED ekranas. Šis 24 cm skersmens ekranas pastūmėtas šiek tiek arčiau vairuotojo ir yra valdomas labai intuityviai, it išmanusis telefonas.

Norint aktyvuoti „Mini“ išmanųjį asmeninį asistentą OLED ekrane, pakaks balsu ištarti „Hey Mini“. Toliau vairuotojas galės balsu duoti nurodymus ir valdyti navigaciją, telefonijos paslaugas, pramogas ar kitas funkcijas.

Už papildomą mokestį užsisakius „Mini Experience Modes“ funkcionalumą, „Mini Cooper“ priekyje bus sumontuoti du projektoriai, atvaizduojantys įvairius grafinius elementus ant priekinės panelės. Intriguojanti naujovė – telefonu per „Mini“ programėlę vartotojas gali į OLED ekraną įkelti nuotrauką ir ji ne tik pasirodys ekrano fone, bet pagal joje dominuojančias spalvas bus priderintas ir automobilio salono apšvietimas.

Tarp komforto suteikiančių inovacijų – „Mini Digital Key Plus“ funkcija, su kuria automobilio rakteliu bus galima paversti savo išmanųjį telefoną. Savininkui priartėjus prie automobilio per 3 metrus, automatiškai įsijungs priekiniai ir galiniai žibintai, o priartėjus per 1,5 metro – atrakinamos durelės.

Šviesos ir geros nuotaikos automobilio salone prideda ir panoraminis stogas. Galinės sėdynės gali būti nulenkiamos santykiu 60:40 ir tai leidžia bagažo skyriaus erdvę išplėsti nuo 210 l iki 725 litrų.

Daugiaspalvis stogas

„Mini Cooper“ turės keturis apdailos variantus – „Essential“, „Classic“, „Favoured“ ir JCW bei visą eilę individualizavimo sprendimų, taip pat skirtingų kėbulo spalvų variantų.

Be to, bus galima pasirinkti ir vieną iš keturių skirtingų stogo spalvų. „Mini Cooper“ taip pat galės būti komplektuojami ir su išskirtiniu daugiaspalviu stogu – jo dizaine naudojamos trys skirtingos pereinančios spalvos.

Dureles atidaro su uždelsimu

Kelionių su naujuoju „Mini Cooper“ saugumą ir komfortą padidins vairavimo asistentai. Jau standartinėje komplektacijoje automobilis turės saugaus išlipimo (angl. Safe Exit) sistemą, kuri stebi aplinką šalia stovinčio automobilio ir perspėja artėjančius eismo dalyvius prieš atidarant dureles. Ši funkcija ne tik su uždelsimu atrakina dureles, bet ir naudoja šviesos signalus automobilio išorėje, kad perspėtų apie galimą susidūrimą.

Tuo tarpu kelyje naujieji „Mini“ modeliai siūlo navigaciją su 3D žemėlapiais ir papildyta realybe, pateikia eismo informaciją realiu laiku, informuoja apie laisvas parkavimo vietas ir panašiai. Kameras ir radarus naudojančios saugos sistemos padės vairuoti ir laikytis savo eismo juostos, taip pat palaikys norimą greitį ar atstumą nuo priekyje važiuojančios transporto priemonės.

Įgaliotoji „Mini“ atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“, priklausanti tarptautinei „Inchcape“ grupei, skelbia, kad naujieji „Mini Cooper“ benzininiai modeliai Lietuvoje debiutuos 2024 metų gegužę. „Cooper C“ kainuos nuo 29 917 Eur, o „Cooper S“ – nuo 33 717 tūkst. eurų.

Kitos Krasta Auto naujienos

ATSTOVYBĖS

VILNIUS

Ozo g. 10A
Tel. +370 649 53016
vilnius@krasta-auto.lt

Autosalonas – prekyba
I-V 8:00 – 19:00
VI 10:00 – 15:00
VII nedirba

Servisas, detalių prekyba
I-V 8:00 – 19:00
VI 9:00 – 15:00
VII nedirba

KAUNAS

Veiverių g. 150
Tel. +370 669 79520
kaunas@krasta-auto.lt

Autosalonas – prekyba
I-V 8:00 – 19:00
VI-VII nedirba

Servisas, detalių prekyba
I-V 8:00 – 19:00
VI-VII nedirba

KLAIPĖDA

Svajonės g. 40
Tel. +370 669 79519
klaipeda@krasta-auto.lt

Autosalonas – prekyba
I-V 8:00 – 18:00
VI 10:00 – 15:00
VII nedirba

Servisas, detalių prekyba
I-V 8:00 – 18:00
VI 10:00 – 15:00
VII nedirba