Ko tikėtis iš BMW ir MINI ateinantį dešimtmetį? Technologijų, elektrifikacijos ir tvarumo. „BMW Group“ konferencijoje koncernas pristatė grupės siekius:

  • Su „BMW iX“ debiutu bus pereinama prie naujos automobilių operacinės sistemos –„BMW Operating System 8“. Šį atnaujinimą nuotoliniu būdu šiemet galės įsidiegti apie 2 mln. vairuotojų – tai didžiausias automobilių OS atnaujinimas pasaulyje.
  • 2023 m. BMW gamoje bus jau 12-ka elektromobilių. Šiandien koncernas siūlo elektrinius „BMW i3“, „BMW iX3“ ir „Mini SE“. Iki metų pabaigos į gatves išriedės „BMW iX“ ir „BMW i4“. Artimiausiais metais elektromobilių gama bus plečiama: pasirodys elektriniai „BMW 5“ ir „BMW X1“, vėliau – ir „BMW 7“ bei „MINI Countryman“.
  • 2023 m. 90 proc. BMW rinkos segmentų koncernas siūlys bent po vieną elektra varomą modelį. Iki 2025 m. BMW elektromobilių pardavimai turėtų augti po 50 proc. kasmet.
  • Nuo 2025 m. koncernas žengs į trečią transformacijos etapą, vadinamą „Neue Klasse“. Kas naujo joje? Nauja IT ir programinės įrangos architektūra, naujos kartos, efektyvesnės elektrinės pavaros ir baterijos bei naujas požiūris į automobilio gyvavimo ciklo tvarumą. Plėsis autonominio valdymo funkcijos.
  • 2030-aisiais bent 50 proc. koncerno pardavimų sudarys elektromobiliai. Keliuose važinės apie 10 mln. BMW elektromobilių.
  • MINI nuo 2030-ųjų taps tik elektromobilių gamintojų. 2025 m. MINI pristatys paskutinį naują vidaus degimo variklį, o jau 2027 m. 50 proc. MINI pardavimų sudarys tik elektra varomi modeliai.
  • Koncernas aktyviai plės žiedinės ekonomikos principus. Vis didesnė dalis automobilio dalių bus gaminama perdirbus žaliavas. Iki šio dešimtmečio pabaigos BMW sumažins gamybos emisijas net 80 procentų.

Išsamiau skaitykite čia: https://bit.ly/2NpoVQg

Kitos Krasta Auto naujienos