Prasidedant šaltajam metų sezonui, BMW serviso specialistai primena, kaip paruošti savo automobilį, kad žiemą kelionės būtų saugios, o automobilio eksploatavimas nesukeltų bereikalingų papildomų rūpesčių. Pateikiame 8 patarimus.

1. Patikrinkite akumuliatoriaus būklę
Šaltais rytais dažnai kiemuose tenka išgirsti, kaip akumuliatorius iš paskutiniųjų stengiasi užvesti automobilio variklį. Iš tiesų šaltas oras, ypač – neigiama temperatūra, padidina krūvį akumuliatoriui, be to jo talpa sumažėja, todėl jis greičiau išsikrauna. Kad ryte nereiktų prašyti kaimynų pagalbos – nepamirškite patikrinti akumuliatoriaus būklės iki šalčių.

2. Apaukite automobilį žieminėmis padangomis

Vienas svarbiausių darbų prieš šaltąjį sezoną – pasirūpinti tinkamu automobilio ratų apavu – žieminėmis padangomis. Rinkdamiesi jas atkreipkite dėmesį į stabdymo kelią, valdymo savybes esant sniegui bei šlapiai dangai. Geriau venkite universalių – ir vasaros, ir žiemos sezonui tinkančių – padangų, nes šios nėra idealiai pritaikytos nė vienam jų. Taip pat pagal galimybes naudokite naujas padangas – laikui bėgant jų guma kietėja, tad žieminių padangų efektyvumas po kelerių eksploatavimo metų, net ir protektoriaus raštui dar nesusidėvėjus, sumažėja.

3. Įvertinkite stabdžių patikimumą
Padangos – svarbu, bet net ir geriausios padangos slidžiame kelyje nedaug tepadės, jeigu Jūsų automobilio stabdžiai veiks prastai. Nuo stabdžių būklės labai stipriai priklauso stabdymo kelias, todėl jų kokybė nekelti nė menkiausios dvejonės. Jeigu jų turite – būtinai apsilankykite servise.

Prieš prasidedant šaltajam sezonui taip pat rekomenduojama pasitikrinti automobilio ABS sistemą, kuri neleidžia ratams užsiblokuoti ir taip sutrumpina automobilio stabdymo kelią. Be to, verta patikrinti i stabdžių skysčio drėgmės lygį.

4. Pasirūpinkite tinkamu stiklų valymo skysčiu

Žiemą dažniau tenka važiuoti tamsoje, o matomumą apsunkina krituliai, purvas, ant langų nusėdančios druskos. Tad nevalia, kad šalia to užšaltų ir langų valymo skystis. Iki įsivyraujant neigiamai temperatūrai pasirūpinkite žieminiu, tikrai žemai temperatūrai atspariu skysčiu. Rinkitės kokybišką, kad jis ne tik neužšaltų prie lietuviškoms žiemoms būdingų temperatūrų, bet ir negadintų valytuvų gumos.

5. Ledą gramdykite gremžtuku

Žiemą dažnai kyla pagunda įsėdus į apšalusį automobilį užpurkšti langų valymo skysčio ir mojuoti valytuvais, kol ledas nusigramdys. Tačiau valytuvais valyti užšalusių langų nederėtų, nes tai kenkia valytuvų gumoms. Užšalusius langus nugramdykite gremžtuku arba palaukite, kol automobilis sušils ir ištirpins stiklą padengusį ledą.

6. Važinėkite pilnu degalų baku
Žiemą taip pat rizikinga važinėti tuštoku degalų baku, mat jame ant sienelių gali susidaryti vandens kondensatas, o tai gali turėti neigiamų padarinių degalų padavimo sistemai ir automobilio varikliui. Todėl kaskart geriau pripilkite pilną baką degalų. Be to, dyzeliuose naudokite žieminį dyzeliną, nes vasarinis prie žemų temperatūrų gali kristalizuotis ir gali nepavykti užvesti automobilio.

7. Aušinimo skystis – žieminis
Retai kas pagalvoja, bet šaltuoju metų laiku itin svarbu atkreipti dėmesį ir į naudojamą variklio aušinimo skystį – ar jis pritaikytas žiemai. Priešingu atveju tikėtina, kad temperatūrai reikšmingiau nukritus žemiau nulio aušinimo skystis gali užšalti ir sugadinti automobilio variklį, o tai, žinoma, reikštų itin dideles papildomas išlaidas.

8. Sutepkite dureles ir spynas
Dažnai keičiantis temperatūroms neretam vairuotojui yra tekę susidurti su prišalusiomis automobilio durelių gumomis ar užšalusia durų spyna. Kad to išvengtumėte – artėjant šaltukui sutepkite durelių ir kitas sandarinimo gumas bei užrakto spyneles specialiu tepalu.

Žiema neabejotinai atneša vairuotojams iššūkių. O tam, kad jų patirtumėte mažiau ir būtumėte saugūs kelyje, galite užsukti ir į BMW servisą – mes pasirūpinsime, kad Jūsų automobilis būtų tinkamai pasiruošęs šaltajam metų sezonui. Užsiregistruoti į servisą galite čia.

Kitos Krasta Auto naujienos

ATSTOVYBĖS

VILNIUS

Ozo g. 10A
Tel. (8 5) 274 0440
vilnius@krasta-auto.lt

I-V 8:00 – 19:00
VI - 9:00 - 15:00
VII - nedirba

KAUNAS

Veiverių g. 150
Tel. (8 37) 21 05 00
kaunas@krasta-auto.lt

I-V 8:00 – 19:00
VI - 10:00 - 15:00
VII - nedirba

KLAIPĖDA

Svajonės g. 40
Tel. (8 46) 34 49 44
klaipeda@krasta-auto.lt

I-V 9:00 – 18:00
VI - 10:00 - 15:00
VII - nedirba