Patobulinti teoriniai mokymai
bei praktiniai pratimai

Ši akademija – unikalus projektas, pradedantiems ar jau patyrusiems vairuotojams, padedantis nuolat tobulinti tiek teorinius, tiek praktinius vairavimo aspektus. BMW vairavimo akademijos komandos tikslas – žinių, kompetencijų ir patirties perdavimas, skatinant dalyvių saugaus vairavimo suvokimą bei lavinant vairavimo įgūdžius.

Be to, automobilio elgsenos pažinimas suteiks ne tik saugumo, bet ir žymiai didesnį vairavimo malonumą. Jei vis dar kyla klausimų, kaip staigiai stabdyti, saugiai įveikti posūkius, važiuoti lyjant lietui ar ant slidžios dangos žiemą, kaip staigiai manevruoti ir išvengti galimos nelaimės – BMW vairavimo akademija pasirengusi Jums padėti.

Instruktoriai

BMW vairavimo akademijos įkūrėjas, savo patirtimi besidalijantis nuo pat pirmųjų saugaus vairavimo mokymų. D. Jonušis yra laikomas vienu sėkmingiausiu visų laikų Lietuvos lenktynininku.
Savo karjerą pradėjęs kartingo trasoje, Darius toliau sėkmingai ją tęsė Vakarų Europoje, lenktyniaudamas Europos Formulės Renault, bei Europos Ford Fiesta lenktynėse. Pabaigęs savo sportinę karjerą D. Jonušis nei per žingsnį nenutolo nuo automobilių sporto. Ne vienerius metus treniravo Formulė-2 klasės lenktynininką Kazimierą Vasiliauską, iki šiol organizuoja vieną didžiausių bei prestižiškiausių autosporto renginių – „1000 km lenktynes“.

Klausimas Dariui Jonušiui:
Jei aš kasdien vairuoju automobilį priekiniais ar keturiais varančiais ratais, ar gausiu naudos ir žinių BMW vairavimo akademijoje, kurioje dažniausiai naudojami automobiliai galiniais varančiais ratais?

Atsakymas:
Lauksiu Jūsų BMW vairavimo akademijos mokymuose, kuriuose padėsime Jums suprasti, kad visgi pati svarbiausia automobilio „mechanikos“ dalis yra VAIRUOTOJAS.

2000 metais sportinę karjerą pradėjęs kartų lenktynėse, Martynas vėliau ne kartą įrodė savo meistriškumą ir tapo Lietuvos bei Baltijos šalių čempionu, taip pat daugkartiniu „Žiemos taurės” nugalėtoju. Nuo 2010 m. jis padėjo treniruotis kitiems sportininkams ir vedė juos pergalių keliu. Nuo 2011 m. dirbo su mažaisiais (6 – 12 m. amžiaus) Plytinės kartodromo vairuotojais, mokė juos taisyklingai ir saugiai vairuoti, valdyti kartus, suvokti saugumo svarbą bei suprasti aplinką. Tais pačiais metais tapo BMW vairavimo akademijos instruktoriumi.

Klausimas Martynui Tankevičiui:
Kam reikia ekstremalaus ir efektyvaus vairavimo mokymo, jei gatvėje aš važinėju labai ramiai?

Atsakymas:
“Ar žinojote, kad susiklosčius atitinkamoms aplinkybėms, esant sausai kelio dangai, automobilis gali pradėti slysti važiuojant net mažesniu, nei 60 km/val. greičiu? Nesvarbu, kad esate užtikrinti savo ramiu vairavimu, tačiau ar įvykus avarijai bus ramiau pasakius: „Juk aš nekaltas!”, net jei tos situacijos būtų galima išvengti? Net ir profesionalai tobulina savo sugebėjimus ilgų, varginančių treniruočių metu, todėl paprastiems vairuotojams, būtina išsiugdyti tinkamus įgūdžius, bei išmokti įvertinti pavojų kelyje bei sugebėti jo išvengti.”

BMW vairavimo akademijoje Vytautas dirba nuo pat jos įkūrimo, 2000 metų. Pradėjęs nuo kartingo būrelio vaikystėje, vėliau tapo ralio komandos nariu, padedančiu vyresniems kolegoms ruošti automobilius. Nuo 1997 m. Vytautas dirbo prie formulės klasės lenktyninio automobilio paruošimo ir aptarnavimo, nuo 2000 m. – Lietuvos kartingo komandos mechanikas ir treneris, taip pat Kazimiero Vasiliausko treneris. Vėliau dirbo vaikų kartingo būrelio mokytoju. 2011 m. Vytautas įgijo papildomo efektyvaus vairavimo mokymo patirties Austrijoje, viename iš didžiausių vairavimo mokymo centrų Europoje „Driving camp Pachfurth“, tapo sertifikuotu ECOWILL instruktoriumi

Klausimas Vytautui Juodagalviui:
Kas vairuotoją daro tikru vairuotoju?

Atsakymas:
Patirtis. Sunkus darbas bei nuolatinis vairavimas nuo taško A iki taško B, neturi nieko bendro su vairavimo patirtimi. Vairavimo patirties Jūs galite pasisemti BMW vairavimo akademijoje.

1995 metais Edvinas Arkušauskas savo lenktynininko karjerą pradėjo JAV. Daug metų dalyvavo Nacionaliniuose ir PRO čempionatuose kaip Formulės pilotas. Per visą savo, kaip lenktynininko karjerą, užėmė 22 prizines vietas, pasiekė vieną trasos greičio rekordą ir pateko į JAV geriausių pilotų dešimtuką Formulės Mazda klasėje. 2000 metais buvo paskirtas bolidų testavimo pilotu ir instruktoriumi vienoje iš Formulės komandų. BMW Vairavimo akademijoje dirba nuo 2008 metų ir patirtimi bei žiniomis mielai dalijasi su mokymų dalyviais, siekdamas, kad kelyje jie jaustųsi saugiai.

Klausimas Edvinui Arkušauskui:
Kam reikia ekstremalaus ir efektyvaus vairavimo mokymo, jeigu gatvėje aš važinėju labai ramiai?

Atsakymas:
Nors vairuotojas ir yra įsitikinęs, jog vairuoja atsargiai bei ramiai, jis negali būti tikras, jog kiti eismo dalyviai nesukels avarinės situacijos arba, pavyzdžiui, į važiuojamąją kelio dalį neišbėgs gyvūnas. BMW vairavimo akademijos mokymuose įgytos žinios, įgūdžiai bei patirtis padės greičiau numatyti gresiantį pavojų bei jo išvengti.

Pirmąsias vairavimo pamokas Ignas dar paauglystėje gavo iš savo tėvo, automobilių sporto meistro. Būdamas 18 metų jis pradėjo rinkti ir tobulinti automobilių variklius, įgijo vertingų techninių žinių, kurias vėliau sėkmingai pritaikė ruošdamas kėbulinius bei formulės klasės automobilius žiedinėms lenktynėms. Nuo 1999 metų Ignas dirba kartingo sporto treneriu, 2007 m. subūrė profesionalią kartingo komandą „IJ-Racing“, kuriai vadovauja iki šiol. Jo treniruojami sportininkai aktyviai ir sėkmingai dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse varžybose. Savo patirtimi su BMW vairavimo akademijos dalyviais Ignas dalijasi nuo 2002 metų.

Klausimas Ignui Jurginiui:
Kokią naudą duoda mokymai BMW automobiliais kitų modelių vairuotojams?

Atsakymas:
Nesvarbu, kokio gamintojo ar tipo automobilį vairuojate – visi jie paklūsta tiems patiems fizikos dėsniams ir vairavimo technikos pagrindai nesikeičia. Tiesiog kartais vairuotojui būna lengviau ar sunkiau suprasti skirtingų automobilių valdymo techniką. Tobulas vairuotojas automobilį turi pajusti bei gebėti suvaldyti ekstremaliose situacijos.

Kontaktai

Dėl išsamesnės informacijos apie BMW Vairavimo akademiją kreipkitės info@racing.lt arba +370 685 209 67

taip pat daugiau informacijos rasite www.vairavimoakademija.lt