2016 kovo 8

Naują šimtmetį BMW koncernas pradeda pristatydamas futuristinį automobilį

Šiandien, žymėdamas šimtuosius savo įkūrimo metus, BMW koncernas pristatė futuristinį automobilį „BMW VISION NEXT 100“. Šventinio renginio Miunchene, Vokietijoje metu pirmą kartą viešai pademonstruotas prototipas perteikia BMW koncerno ateities kryptį – pasiūlyti aukščiausio lygio vairavimo patirtį ir mobilumo paslaugas, kurie atitiktų kintančius vartotojų poreikius.

„BMW grupėje mes visada ieškome geriausio sprendimo. Tai mūsų DNR dalis, – teigia Harald Krüger, „BMW Group“ direktorių valdybos pirmininkas. – Šis principas, kurio laikomės bendradarbiaudami, yra tapęs mūsų organizacinės kultūros ir lyderystės metodo dalimi“.

Pasak jo, trys ypatybės išskiria BMW koncerną iš kitų – tai gebėjimas mokytis ir prisitaikyti, technologinės inovacijos ir atsakomybė prieš visuomenę. „Per savo istoriją daugybę kartų pademonstravome, kad gebame greitai mokytis ir įgyvendinti drąsius sprendimus“, – sako H. Krüger.

Žymėdamas savo veiklos šimtmetį, BMW ketina dėmesį sutelkti į transporto inovacijas ir per šiuos metus supažindinti su ateityje laukiančia paprastumu, universalumu išsiskiriančia ir į individualius poreikius orientuota vairavimo koncepcija. Šiuo metu pasaulis žengia į savavaldžių automobilių erą, o BMW prognozuoja, kad ateityje daugelis transporto priemonių bus autonomiškos, jos važinės miestų gatvėmis, kuriose bus kur kas daugiau eismo dalyvių negu šiandien.

BMW pristatomas koncepcinis ateities automobilis „BMW VISION NEXT 100“ – tai sportiško kupė ir elegantiško sedano sinergija, kuris yra orientuotas į vairuotojo reikmes ir geba prie jų prisitaikyti priklausomai nuo situacijos.

Į vairuotojo veiksmus automobilis reaguoja per fizinę „Alive Geometry“ sąsają – kintančias kėbulo ir salono formas. Pavyzdžiui, automobilio vairuotojas gali pasirinkti vieną iš dviejų vairavimo parinkčių „Boost“ arba „Ease“, atsižvelgiant į tai pasikeičia ir pats automobilis.

Pasirinkus „Ease“ funkciją, automobilio interjeras transformuojasi – vairas ir prietaisų skydelis yra įtraukiami ir minimizuojami taip salone sukuriant daugiau vietos, o vairuotojo ir keleivio krėslai pasukami vienas į kitą.

Vairuotojo ir automobilio interakcija vyksta per „Alive Geometry“ sąsają; „Boost“ ir „Ease“ funkcijos leidžia pasirinkti tarp rankinio valdymo ir autonominio važiavimo režimų. Aplinka automobilio salone kinta priklausomai nuo kelionės tipo.

„Boost“ režime visos automobilio technologijos yra nukreipiamos į vairuotoją taip suteikiant maksimalų asistavimą ir pagalbą – ant priekinio stiklo projektuojama optimali važiavimo trajektorija, parodomas vairo pasukimo kampas ar rekomenduotinas greitis.

Po oficialaus pristatymo Vokietijoje, bus surengtas ir simbolinis „BMW VISION NEXT 100“ turas po pasaulį „Iconic Impulses“. Šis koncepcinis automobilis bus pristatytas Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Kai šis automobilis pasieks Jungtinę Karalystę, šioje šalyje bus pademonstruoti koncepciniai BMW grupei priklausančių ženklų „Mini“ ir „Rolls-Royce“ automobiliai, o JAV parodytas ir ketvirtas prototipas – futuristinis „BMW Motorrad“ padalinio motociklas.

Šimtmečio proga BMW koncernas taip pat ketina ženkliai išplėsti savo socialinės atsakomybės programą ir fondo „BMW Foundation Herbert Quandt“ kapitalą padidinti 50 mln. eurų – iki 100 mln. eurų sumos. Papildomi įnašai, skirti įvairiems projektams paremti, per 2016 m. sudarys 5 mln. eurų. Šios lėšos bus skirtos plėsti fondo veiklų spektrą ir geografiją.

BMW koncerno pirmtakė bendrovė „Bayerische Flugzeugwerke AG“ buvo įregistruota 1916-ųjų kovo 7 d. Ši bendrovė iš pradžių gamino variklius lėktuvams, o po kelerių metų – ir automobiliams, motociklams bei motorlaiviams. Pirmasis BMW logotipas pradėtas naudoti nuo 1918-ųjų, o nuo 1922 m. bendrovė pervadinta į „Bayerische Motor Werke AG“. Pirmasis BMW motociklas „BMW R 32“ pristatytas 1923-aisiais, o pirmas automobilis „BMW  303“ su viduryje kėbulo sumontuotu varikliu buvo pagamintas 1928 metais.

Kitos naujienos

2016 kovo 8 Ženevoje debiutuojantis BMW 7 serijos flagmanas – naujas galios ir prabangos standartas tarp limuzinų

Artėjančioje tarptautinėje Ženevos automobilių parodoje pagrindine BMW naujiena taps 7 serijos flagmanas – prabangus ir itin galingas sedanas „BMW M760Li xDrive“. Koncernas taip pat ketina pristatyti naujuosius 7 serijos hibridinius modelius, specialios laidos geriausiai pasaulyje parduodamą sportinį hibridinį automobilį „BMW i8 Protonic Red Edition“, kitų naujienų.

Plačiau
2016 kovo 8 Trims BMW modeliams – geriausio automobilio apdovanojimas „Best Cars 2016“

Trims BMW modeliams – geriausio automobilio apdovanojimas „Best Cars 2016“ Trys BMW modeliai pelnė geriausio automobilio apdovanojimus „BEST CARS 2016“. Juos skyrė Vokietijoje leidžiamo prestižinio žurnalo apie automobilius ir autosportą „Auto Motor und Sport“ skaitytojai. Neseniai debiutavusios BMW 7-oji serija pripažinta geriausia prabangių sportinių automobilių kategorijoje, o praėjusiais metais pasirodęs antros kartos BMW X1 modelis tapo geriausiu kompaktiškų visureigių kategorijoje. Net šeštą kartą iš eilės geriausiu premium lygio vidutinės klasės automobiliu buvo išrinkta BMW 5-oji serija.

Plačiau

Naudojame slapukus tam, kad suteiktume jums galimybę naudotis visais mūsų interneto svetainės privalumais. Jei tęsite nepakeitę nustatymų, traktuosime, kad sutinkate su visais svetainėje esančiais slapukais. Jei pageidaujate, slapukų nustatymus galite bet kuriuo metu pakeisti. daugiau informacijos

Naudojame slapukus tam, kad suteiktume jums galimybę naudotis visais mūsų interneto svetainės privalumais. Jei tęsite nepakeitę nustatymų, traktuosime, kad sutinkate su visais svetainėje esančiais slapukais. Jei pageidaujate, slapukų nustatymus galite bet kuriuo metu pakeisti

Close