2017 rugsėjo 5

Frankfurto automobilių parodoje pamatysime, kaip atrodys ateities MINI

Artėjančioje Frankfurto automobilių parodoje MINI pristatys savo požiūrį į mobilumą ateities mieste – „MINI Electric Concept“. Stilingas ir patogiam judėjimui mieste pritaikytas koncepcinis elektromobilis leidžia pažvelgti į netolimą MINI ateitį – pirmasis gamintojo elektra varomas serijinis modelis bus pristatytas jau 2019-aisiais.

Dešimt ekologiško mobilumo metų

„Pirmasis elektra varomas „MINI E“ buvo pristatytas 2008-aisiais. Tai buvo pirmas elektromobilis visoje „BMW Group“, kurį realiomis sąlygomis galėjo išbandyti koncerno klientai. Ne vienerius metus trukę „MINI E“ modelio bandymai davė pagrindą pirmajam serijinės gamybos elektromobiliui visoje grupėje – „BMW i3“, – sako MINI ir BMW prekės ženklų vadovas Lietuvoje Martynas Daujotas.

Vėliau atėjo iš kištukinių lizdų įkraunamų hibridinių „Plug-in“ modelių era. Pirmasis toks britų gamintojo automobilis buvo pristatytas šiemet – „MINI Cooper S E Countryman ALL4“. Jis leidžia savininkui pasirinkti tarp elektrinio ir hibridinio važiavimo režimų: taip užtikrinama ne tik ekologija, bet ir galimybė keliauti tolimus atstumus – tarsi su benzinu varomu automobiliu.

„Plug-in“ modelio populiarumas nepristabdė MINI, todėl visiškai elektrinį „MINI Electric Concept“ bus galima pamatyti rugsėjo antroje pusėje vyksiančioje Frankfurto automobilių parodoje. Jo nuotraukas viso pasaulio automobilių gerbėjai išvysti gali jau dabar. Serijinė visiškai elektrinio MINI automobilio gamyba prasidės 2019-aisiais, o visi elektrinę pavarą turintys modeliai turės pavadinimą „MINI Electric“ bei išskirtinį logotipą.

Tarsi klasikinis MINI

MINI-electric-teksteDaug dėmesio kurdami naująjį koncepcinį modelį MINI inžinieriai skyrė aerodinamikai bei svorio mažinimui. Tai yra svarbūs dalykai ne tik sporte: jie aktualūs ir kasdieniams automobiliams. Ypatingai – varomiems elektra, kai kiekvienas nukritęs kilogramas ar viena šimtąja mažesnis aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas reiškia papildomus įveikiamus kilometrus.

MINI dizaineriai įrodė, kad užmojai padaryti automobilį maksimaliai efektyvų puikiai dera ne tik su kompanijos DNR – sportiškomis važiavimo savybėmis – bet ir su ikoniška išvaizda. Kiekvienas MINI modelis atpažįstamas dėl savo kompaktiškumą pabrėžiančių kėbulo formų bei priekinių žibintų ir „MINI Electric Concept“ – ne išimtis.

Vien pažvelgus į šį modelį, nesunku suprasti, koks gamintojas jį sukūrė: „Electric Concept“ priekinėje dalyje matomos firminės MINI šešiakampio formos elementų grotelės bei firminiai su niekuo nesupainiojami ovalūs žibintai. Ryškus skirtumas nuo benzinu varomo MINI bene vienintelis: elektriniam varikliui reikia labai mažai aušinimo, tad radiatoriaus grotelės dėl geresnės aerodinamikos yra labai nedidelės.

Automobilio gale dominuoja klasikiniai MINI motyvai – žibintai užapvalintais kampais ir stačiakampis modelio kompaktiškumą pabrėžiantis stiklas. Gale, kaip ir priekyje, gausu įvairiausių aerodinaminių elementų: nuo smulkių vėjo srauto nukreipimo linijų iki didelio, bet itin lengvo iš stiklo pluošto pagaminto difuzoriaus.

„MINI Electric Concept“ eksterjere dominuoja sidabriniai bei geltoni atspalviai, kurių derinys ne tik siunčia užuominą apie elektra varomą automobilį, bet ir ragina prisiminti istoriją: būtent tokiomis spalvomis buvo nudažytas 2008-aisiais pasirodęs MINI E.

Panaudotas 3D spausdintuvas

Koncepciniame MINI modelyje panaudota kur kas daugiau inovatyvių technologijų nei vien elektros variklis. Net kelios jų pritaikytos derinant automobilio ratus. „MINI Electric Concept“ ratlankių skersmuo yra net 19 colių, o jų dizainas atkartoja akcentus, matomus ant radiatoriaus grotelių – šešiakampes figūras. Ant ratlankių sumontuotos siauros padangos, užtikrinančios mažesnę riedėjimo trintį ir didesnį nuvažiuojamą atstumą, o dėl efektyvių pakabos elementų užtikrinamas toks pat komfortiškas važiavimas kaip ir su mažesnio skersmens ratais.

Ratlankių vidinėje dalyje įmontuotos kelios aerodinamiką gerinančios detalės, pagamintos naudojant 3D spausdintuvą. Taip pabrėžiamos kasdien vis didėjančios šios technologijos galimybės, galinčios sukelti revoliuciją automobilių detalių gamyboje – padarant jas ne tik lengviau prieinamomis, pigesnėmis, bet ir lengviau individualizuojant.

Frankfurto automobilių paroda, kurioje bus galima išvysti novatoriškąjį „MINI Electric Concept“, vyks rugsėjo 14–24 dienomis. Tai viena didžiausių automobilių ir juose naudojamų technologijų parodų visame pasaulyje.

Kitos naujienos

2017 rugpjūčio 28 Debiutuoja istoriją keičiantis naujasis „BMW M5“

BMW pristato vieną laukiamiausių šių metų automobilių – galingąjį M5. Dar 1984-ais metais pristatyta pirmoji modelio karta derino prabangaus verslo klasės sedano ir greito bei galingo sportinio automobilio bruožus. Ši kombinacija tapo tokia populiaria ir mėgstama, kad kiekvieną kartą, pristatant naują „BMW M5“ modelį, automobilių mėgėjai visame pasaulyje laukia, kokių išskirtinių savybių modelis turės šį kartą.

Plačiau
2017 rugpjūčio 22 Miuncheno gatvėse užfiksuotas naujasis „BMW X2“

Rugsėjį numatyta „BMW X2“ pristatymo diena nenumaldomai artėja. Apie tai priminė į Miuncheno gatves išriedėjęs kamufliažu dengtas naujausias „BMW X“ šeimos sportinis kupė. Prieš keletą dienų užfiksuota pirmoji „BMW X2“ kelionė po miesto džiungles.

Plačiau

Naudojame slapukus tam, kad suteiktume jums galimybę naudotis visais mūsų interneto svetainės privalumais. Jei tęsite nepakeitę nustatymų, traktuosime, kad sutinkate su visais svetainėje esančiais slapukais. Jei pageidaujate, slapukų nustatymus galite bet kuriuo metu pakeisti. daugiau informacijos

Naudojame slapukus tam, kad suteiktume jums galimybę naudotis visais mūsų interneto svetainės privalumais. Jei tęsite nepakeitę nustatymų, traktuosime, kad sutinkate su visais svetainėje esančiais slapukais. Jei pageidaujate, slapukų nustatymus galite bet kuriuo metu pakeisti

Close